Pažintinės kelionės maršrutas

Pažintinės kelionės maršrutas
2022 Kovo 15d. Pagrindinis ugdymas

Pažintinės kelionės maršrutas

Artėjant atostogoms, vis dažniau vaikai pasvajoja apie keliones, nuotykius ir naujus įspūdžius. O gal verta svajones paversti pažinimu ir išmokti ko nors naujo? Tokia idėja kilo mokytojoms Rasai Valentienei ir Daivai Oestling. Jos šeštokams pasiūlė  integruotą geografijos ir matematikos projektą „Pažintinės kelionės maršrutas“. 

Mokiniai gavo užduotį - suplanuoti savo pasirinktos kelionės maršrutą. Kur keliauti? Kokius objektus aplankyti? Kiek laiko reikės sugaišti kelionėje? Kokius atstumus teks įveikti? Kokį transportą pasirinkti? Gausybė klausimų iškilo vaikams ir jie kibo į darbą labai susidomėję. 

Įdomu buvo klausytis projekto pristatymų. Kiekvienas moksleivis siekė sudominti ir patraukti auditorijos dėmesį savo kurtu maršrutu. Vieni siūlė pakeliauti tiesiog po Lietuvą, kiti ragino aplankyti konkrečias vietas – Biržus, Nidą, Vilnių, Kauną. Buvo pasiūlymas nuvažiuoti net į Kroatiją. Vaikai kruopščiai suskaičiavo visus atstumus ir sustojimų trukmę, ekskursijų laiką. Buvo tokių, kurie net ekskursijų kainomis pasidomėjo ir nakvynių vietas pasiūlė. Visi entuziastingai rinkosi, kuriuo maršrutu norėtų pakeliauti su visa klase. 

Šeštokai pripažino, kad sudaryti maršrutą labai nelengvas darbas, nes reikėjo daug ką numatyti. 

Įgyta patirtis bus naudinga ateityje, planuojant šeimos keliones.

 

‹ Grįžti i tinklaraštį