TB tema "Kas mes esame". Mūsų pojūčiai.

TB tema
2022 Lapkričio 8d. Ikimokyklinis ugdymas

Mūsų ikimokyklinukai susipažino su 5 pagrindiniais žmogaus pojūčiais – rega, klausa, uosle, lytėjimu ir skonio. Įvairių praktinių veiklų metu aiškinomės, kaip naudojame savo pojūčius – siejome girdimą garsą su jo sukeliamu jausmu, mokėmės apibūdinti skirtingus kvapus ir skonius, užrištomis akimis liesdami daiktus, bandėmė atspėti, kokį daiktą užčiuopiame. 

Taip pat aptarėme, kaip išsaugoti sveikas akis ir gerą regėjimą, atlikome akių mankštelę, grupavome daiktus pagal spalvas. Ugdytiniai užduočių metu rūšiavo tamsias ir šviesias spalvas, mokėsi apibūdinti skirtingus paviršius naudojant pasirinktus būdvardžius. 

Rudens veiklos patiems  mažiausiems „Universa Via“ vaikams   suteikė daug galimybių aktyviai veikti, pažinti, atrasti, pajusti, kurti, judėti, bendrauti tiek grupėje. tiek lauke. Vaikai su malonumu stebėjo rudenėjančią gamtą, atsirandančias naujas spalvas, žaidė  su lapais, rinko bei kūrė iš įvairiausių lapų paveikslėlį  „Rudenėlio spalvos“. Nemažai galima nuveikti su medžio lapais: stebėti spalvas, dydį, lapų formą, lyginti juos su rankos dydžiu ar tarpusavyje, skaičiuoti lapo kampus, gyslas ar sudėtines dalis, improvizuoti piešiant rudens lapus delniukais, -  tai ir darė. Mūsų mažieji susipažino su įvairiomis sodo, daržo, miško ir gėrybėmis, jas skaičiavo, iš miško gėrybių kūrė mandalą.

‹ Grįžti i tinklaraštį